English
 
   

Dinletiler

Bu sayfadan Türk Psikiyatri Dergisi dinletilerine (podcast) ulaşabilirsiniz. Önümüzdeki dönem için, her sayının dinletisinde, o sayıda çıkan yazılarla ilgili kısa bilgilere ve o sayıda yazısı yayımlanan bir araştırmacıyla çalıştıkları konu üzerine yaptığımız söyleşilere yer vermek istiyoruz.

Dinletileri çevrimiçi dinleyebileceğiniz gibi telefonunuza, bilgisayarınıza veya müzikçalarınıza indirebilirsiniz. İşe giderken, arabada, koşarken, iş yerinde veya evinizde dinleyebileceğiniz dinletilerin faydalı olacağını ümit ediyoruz. Dinletilerde ilginizi çeken bir yazı olursa, bildiğiniz gibi Türk Psikiyatri Dergisi internet sitesinden güncel yazılara tam metin ulaşmak mümkün. Tüm arşive ulaşabilmek ise lütfen abone olun.

Yeni yayımlanan yazıları hızlı ve pratik bir şekilde takip edebilmek ve alanında uzman araştırmacılarla görüşmeleri kaçırmamak için dinletilerimizi takip edin.
Kış 2021 (32/4) sayısında yayınlanan “Covid-19 Pandemisinde Sağlık Çalışanlarının Ruh Sağlığı” başlıklı yazıya ilişkin Dr. Umut KIRLI ve Dr. Tolga BİNBAY ile yaptığımız söyleşi (podcast)
Kış 2021 (32/4) sayısında yayınlanan “Toplum Tabanlı Bir Örneklemin İleriye Dönük İzleminde, Alkol- Esrar Kullanımının ve Stresli Yaşam Olaylarının Klinik Psikoz Gelişimi ile İlişkisi” başlıklı yazıya ilişkin Dr. Tolga BİNBAY ve Dr. Umut KIRLI ile yaptığımız söyleşi (podcast)
Kış 2018 (29 / 4) Sayısı


Dinletide Türk Psikiyatri Dergisi Kış 2018'de yayımlanan makaleler hakkında bilgi ve yazıları hakkında Fatih Öncü ile yapılan söyleşinin önemli kısımlarını bulabilirsiniz.


Doç. Dr. Fatih Öncü ile Adli Psikiyatri üzerine söyleşi


Doç. Dr. Fatih Öncü ile Adli Psikiyatri üzerine söyleşi


Güz 2018 (29 / 3) Sayısı


Dinletide Türk Psikiyatri Dergisi Güz 2018'de yayımlanan makaleler hakkında bilgi bulabilirsiniz.


Yaz 2018 (29 / 2) Sayısı ve Tuna Çak Söyleşisi


Dinletide Türk Psikiyatri Dergisi Yaz 2018'de yayımlanan makaleler hakkında bilgi ve Tuna Çak ile yapılan röportajı bulabilirsiniz.


Bahar 2018 (29 / 1) Sayısı - Dinleti


Dinletide Türk Psikiyatri Dergisi Bahar 2018'de yayımlanan makaleler hakkında bilgi ve yazıları hakkında Şahika Yüksel ile yapılan röportajın önemli kısımlarını bulabilirsiniz.


Bahar 2018 - Prof. Dr. Şahika Yüksel Söyleşisi


Bahar 2018'de yayımlanan yazıları vesilesiyle Cinsiyet Disforisi, Cinsiyet Geçişi ile ilgili Bakım standartları, Geçiş dönemi ile ilgili ruh sağlığı çalışanlarının rolü ve araştırmaları ile ilgili Şahika Yüksel ile yapılan röportajın tamamı. Röportajı gerçekleştiren: Koray Başar


Kış 2017 (28 / 4) Sayısı - Dinleti


Kış 2017'de yayımlanan makaleler ve Vesile Şentürk Cankorur ile Bipolar Bozuklukta Bilişsel İşlevler ile ilgili yapılan röportaj.